Jak wybrać najlepsze meble ogrodowe dla swojego podwórka‍W erze cyfrowej łatwo zapomnieć, że świat przyrody znajduje się zaledwie kilka kroków od nas. Dla wielu z nas, nasze podwórka są naszym głównym połączeniem z naturą. Poza tym, że służy jako miejsce do przyjmowania gości i przechowywania mebli na świeżym powietrzu, podwórko może stać się przedłużeniem domu, oferując przestrzeń, w której można się zrelaksować i odpocząć. Jeśli myślisz o tym, aby urozmaicić swój ogród nowymi meblami i dekoracjami, mamy wszystko, co musisz wiedzieć. Od najlepszych materiałów do rozważenia przy zakupie mebli ogrodowych i akcesoriów do tego, ile powinieneś spodziewać się wydać na nie, pokryjemy wszystkie podstawy, aby twoje nowe dodatki wyglądały niesamowicie na twoim podwórku.

Jakie są najlepsze materiały na meble zewnętrzne?

Chociaż istnieje wiele wspaniałych opcji dla materiałów na meble zewnętrzne, niektóre są bardziej funkcjonalne niż inne. Oto niektóre z najbardziej popularnych wyborów:

  • Wiklina/Rattan/Technorattan: Wiklina była popularnym wyborem dla siedzeń i mebli na zewnątrz przez wiele lat, i łatwo jest zobaczyć dlaczego. Meble wiklinowe są lekkie i odporne na rdzę, a także łatwe w utrzymaniu. Najlepsza wiklina będzie wykonana z materiału syntetycznego, takiego jak żywica, ale prawdziwa wiklina jest również świetną opcją. Meble wiklinowe są lepsze dla obszarów zewnętrznych z ograniczonym ruchem pieszym i nie są nadmiernie narażone na działanie żywiołów. Meble wiklinowe muszą być przechowywane w miesiącach zimowych w chłodniejszych klimatach.

  • Drewno: Drewno to kolejny klasyczny materiał na meble zewnętrzne. Jest to stylowy wybór po zabarwieniu lub pomalowaniu i może być łatwo dostosowany. Chociaż drewno jest bardziej trwałe niż wiele innych materiałów, może być również droższe i cięższe.

  • Metal: Jeśli chodzi o trwałość i długowieczność, niewiele materiałów może pokonać metalowe meble ogrodowe. Metal może również występować w różnych stylach i wykończeniach, dzięki czemu jest to wszechstronna opcja. To powiedziawszy, metalowe meble ogrodowe mogą być cięższe niż inne materiały i mogą wymagać dodatkowej opieki podczas niesprzyjającej pogody. Podobnie jak drewno, meble metalowe powinny być przechowywane w miesiącach zimowych w chłodniejszym klimacie.

Ile kosztują meble ogrodowe?

Jeśli chodzi o meble ogrodowe, dostajesz to, za co płacisz. Droższe meble będą wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą wyglądać świetnie przez wiele lat. Mogą być cięższe niż opcje budżetowe, ale prawdopodobnie będą również bardziej trwałe. Jeśli zdecydujesz się na tańszą opcję, być może będziesz musiał wymienić meble wcześniej. Dodatkowo tańsze materiały mogą nie być tak wygodne lub atrakcyjne, jak droższe opcje. Podczas zakupów mebli zewnętrznych pamiętaj, że często konieczne jest zakupienie pokrowca, aby chronić go podczas niesprzyjającej pogody. Może to być również coś, co rozważasz, jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, które lubią lounge na zewnątrz.

 

 

 

 

Kilka słów o autorze...