Wszystko, co musisz wiedzieć o meblach technorattanowych‍Technorattan (znany również jako sztuczny rattan) to popularny wybór dla miłośników mebli, którzy chcą wprowadzić odrobinę natury do swoich domowych wnętrz. Ten sztuczny materiał jest zbudowany z naturalnych włókien, które są połączone razem, a następnie pokryte powłoką żywicy, aby nadać mu wygląd przypominający drewno. Jak można się spodziewać, ten rodzaj mebli ma wiele zalet w stosunku do prawdziwych mebli rattanowych, z najbardziej oczywistym jest fakt, że nie zgnije ani nie złamie się jak rattan! Jednak wszyscy słyszeliśmy historie o podróbkach, więc czy powinieneś być ostrożny przy zakupie kolejnego mebla technorattanowego? Poznajmy wszystko, co musisz wiedzieć o meblach technorattanowych poniżej:

Co to jest Technorattan?

Technorattan to syntetyczny materiał wykonany z naturalnych włókien, które zostały poddane obróbce chemicznej, aby uzyskać fakturę przypominającą drewno. Naturalny rattan jest materiałem pochodzenia roślinnego, który jest bardzo trwały i wymaga niewielkiej konserwacji. Włókna są następnie przędzone razem, aby uczynić je grubszymi i mocniejszymi. Materiał syntetyczny jest całkowicie odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i gnicie, co czyni go idealnym do użytku zewnętrznego. Materiał ten jest od lat wykorzystywany do produkcji mebli, akcesoriów i innych elementów dekoracyjnych. Stosowany jest w szerokiej gamie mebli wewnętrznych i zewnętrznych, w tym krzeseł, sof, zestawów jadalnych i stolików kawowych. Technorattan jest również doskonałym materiałem na elementy wystroju wnętrz, takie jak kosze,

Korzyści z mebli technorattanowych

Jedną z głównych zalet wyboru mebli technorattanowych jest to, że są one całkowicie odporne na warunki atmosferyczne, gnicie i promieniowanie UV. Nie musisz się więc martwić, że rozpadną się podczas ulewnych deszczy lub zostaną zniszczone przez słoneczne promienie UV. Oznacza to, że możesz umieścić swoje meble na zewnątrz bez ich uszkodzenia. Wiele rodzajów mebli technorattanowych jest wodoodpornych, co oznacza, że nic im się nie stanie, jeśli wpadną w lekki deszczyk. Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym często pada deszcz, pokochasz spokój ducha, jaki daje posiadanie mebli, które poradzą sobie ze złą pogodą. Istnieje również szeroki wybór nowoczesnych projektów i stylów dostępnych. Jeśli chcesz stworzyć zabytkowy lub klasyczny klimat w swoim domu, nie znajdziesz tego w meblach technorattanowych. Zamiast tego, znajdziesz współczesne projekty, które uzupełnią dom, który jest urządzony w nowoczesnym stylu.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli technorattanowych

Chociaż technorattan jest trwałym materiałem, nadal istnieje kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów mebli wykonanych z tego materiału. Po pierwsze, uważaj, aby nie zarysować powierzchni. Rysy na powierzchni mogą zrujnować estetykę Twoich mebli i sprawić, że będą wyglądały na tanie. Aby zapobiec zarysowaniom, użyj podkładki lub placemat podczas umieszczania napojów na powierzchniach mebli. Powinieneś również unikać umieszczania ciężkich przedmiotów na meblach, zwłaszcza jeśli używasz ich na zewnątrz. Meble technorattanowe są zazwyczaj lekkie, więc nie chcesz wywierać zbyt dużego nacisku na nogi lub stawy. Jeśli chcesz umieścić na meblach cięższe przedmioty, upewnij się, że postawisz je na stole lub półce.

 

Kilka słów o autorze...